Domů
Českolipsko
Počet zobrazených 
Počet Odkaz
1   Link   Vlastivědný spolek Českolipska - Klub přátel muzea
Základní údaje o spolku s aktuálním přehledem o vybraných akcích v okolí. Samozřejmě kompletní program spolku neschází.
2   Link   Historie České Lípy rok po roce
Období 1900-2000. Umístěno na stránkách českolipského muzea. Autor Mgr. Ladislav Smejkal.
3   Link   Stružnice - Jezvé
Partnerské stránky o historických obcích sdružených administrativně dnes v celku Stružnice. Stránky ve stylu občané sobě.
4   Link   Haida - Nový Bor
Stránky se starými pohlednicemi z Nového Boru - Haidy.
Autor: Bohuslav Najbrt.
5   Link   Drobné památky
Webové stránky Občanského sdružení Drobné památky severních Čech. Stránky obsahují mnoho zajímavého zejména z našeho okresu. Zájmem sdružení jsou drobné, ale i větší sakrální památky.
6   Link   Lužické hory
Stránky věnované oblasti Lužických hor, jejichž značná část spadá do severní části Českolipska. Kromě mnoha zajímavých informací, zde lze nalézt i galerii krásných starých pohlednic měst a obcí z tohoto území.
7   Link   Lexikon obcí severních Čech
Zahrnuje území dnešního Ústeckého a Libereckého kraje, resp. současných okresů Česká Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec n. N., Litoměřice, Louny, Liberec, Most, Semily, Teplice, Ústí n. L. s malým přesahem do okresu Karlovy Vary. Původní záměr, vytvořit často poptávaný česko-německý slovník obcí, jsme rozšířili o další údaje, které zařazují obce do kontextu veřejné, církevní a vrchnostenské správy. Umístěno na stránkách Státního oblastního archivu v Litoměřicích.
8   Link   Foto České Lípy
Poměrně podrobně nafotografované naše město z období 2007/2008. Stránka má název Foto ČR, takže tam lze nalézt také i jiná města.
Copyright © 2018 Böhmischleipa.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno s radostí a pro radost.